מודחות הסיבוב השני- לאן?

Rapgamer

Well-known member
קליבלנד
לכאורה עשו את המוטל עליהם והתקדמו צעד נוסף קדימה לעבר הסיבוב השני. אני לא התלהבתי מהעונה שלהם גם מבחינת היכולת שהציגו שהיא יותר סיבוב ראשון worthy, וגם מבחינת סימני השאלה לגבי שחקני הגרעין שלהם. רוב הפוקוס הולך לצמד הגבוהים מובלי ואלן שעדיין לא נתנו תשובה חד משמעית לגבי שיתוף הפעולה ההתקפי שלהם בפלייאוף ועד כמה הנוכחות של שניהם פוגעת בריווח ומונעת סלים קלים. בהגנה זה בהחלט עובד בזכות הניידות של מובלי והיכולת הטובה של שניהם בצבע אבל התקפית ראינו מול בוסטון שמובלי מרגיש יותר בנוח בתור סנטר שמשיג את הנקודות שלו סביב הסל.
סימן שאלה נוסף הוא גארלנד-מיצ'ל, צמד גארדים נמוכים שיותר טובים בדקות שמפרידים ביניהם מאשר ביחד. למיצ'ל נותרה שנה אחת בחוזה והוא נמנע מרמיזות שימשיך, גארלנד התקשה מול הגנות פלייאוף. יש להניח שאם יעבירו את אלן בטרייד יתווספו גם סימני שאלה בהגנה סביב הצמד הזה, שבינתיים מובלי ואלן מחפים עליהם באופן כמעט מלא.
בשורה התחתונה נראה שקליבלנד מאוד תלויה בהתפתחות האישית של מובלי. הוא מקור האפסייד העיקרי שיש להם, אם יעשה קפיצת מדרגה הרבה מסימני השאלה יענו בחיוב כולל הסיכוי שמיצ'ל יחדש חוזה.

ניקס
דה ניקס אר באק בייבי. העונה הכי אופטימית שהייתה להם מזה עשרות שנים. יש להניח שיחדשו חוזה לאנונובי וזה הולך להיות יקר כך שמקום בתקרה אין להם. הם צריכים לקוות לסגל יותר בריא בעונה הבאה, אולי גם לשחק כמות הגיונית של דקות עשויה לעזור. בכל מקרה הניקס לא championship caliber, מה שיוכל להפוך אותם לכאלה זה טרייד נוסף עבור כוכב. הקהל, המסורת והוייב החיובי שיש סביבם בהחלט עשוי לתרום לכך. בליגה בה 1-2 כוכבים משמעותיים עוברים בטרייד כמעט בכל שנה הניקס ממצבים את עצמם כיעד בולט.

אוקלהומה
סה"כ יכולים לסמן וי על העונה. קפצו שתי מדרגות ופרסטי החליט לא להיסחף ולשמור את רוב הקלפים שלו קרוב לחזה. הcore four שלהם (שיי-ג'יי דאב-צ'ט-דורט) ימשיך להשתפר ומסביב יש לפרסטי שתי אפשרויות- או להשקיע כמה מהנכסים כדי להוסיף כוכב כמו מארקנן ולאיים על התואר כבר מהעונה הבאה, או להמשיך לקחת את זה לאט ולסמוך על הצמיחה האורגנית של השחקנים ועל הסקאוטים הטובים שלהם שידעו להוסיף שחקני גרעין מהדראפט. שני החסרונות העיקריים שלהם לדעתי זה סייז ושחקן נוסף שיודע לייצר לעצמו סל, יש מצב שההתפתחות הטבעית של ג'יי דאב וצ'ט תתן מענה לסעיף השני.
נקודה נוספת היא הרוטציה הרחבה שלהם שעד סוף הסדרה מול המאבס עדיין לא הייתה ברורה ההיררכיה שם. אוקלהומה היא כבר היום אחת מ5-6 הקבוצות הטובות בליגה אבל הם בשלב מוקדם בטיימליין שלהם, מחפשים שגרף השיפור הטבעי של שחקני שנה ראשונה-שלישית יגבש את הרוטציה בסופו של דבר.

דנבר
מצד אחד אני לא מתרגש יותר מדי, זו קבוצה ברמת אליפות שהודחה ב7 משחקים מול מצ'אפ קשה. מצד שני זה ברור שהם קצרים מדי והספסל חלש, ברוס בראון היה מצוין עבורם בעונה שעברה ולא מצאו לו תחליף. אז הדגש בדנבר צריך להיות על מציאת 1-2 רול פליירס טובים שאפשר לסמוך עליהם. פייטון ווטסון לדעתי יהפוך לכזה אבל אין לדעת האם זה יקרה כבר בעונה הבאה, הקליעה הלא יציבה שלו חתכה אותו מהרוטציה. בראון הלבן שחקן טוב אבל גם הוא לא שלשיונר אמין במיוחד. לדעתי דנבר צריכה להביא sharpshooter על אחת כמה וכמה שראינו את מינסוטה מביאה דאבל אגרסיבי על הג'וקר ואת דנבר הולכת 15/69 משלוש במשחקים 6-7. באדי הילד אולי יקר מדי אבל מישהו כמו סם האוזר/קורי קיספרט כזה.

anfield1

Member
שאלות/תהיות פולו אפ לגבי אוקלהומה:
1. אם מביאים כוכב כמו שציינת, עד כמה זה בעצם מגביל את ההתפתחות הפוטנציאלית של וויליאמס וצ'אט?
2. בהתחשב בכך שעוד שנתיים צריך לחדש חוזים לוויליאמס וצ'אט, חלון האפשרויות להביא כוכב הוא למעשה כרגע ולא צפוי להימשך מעבר לשנתיים. אז אם רוצים כוכב, זה עכשיו, בהמשך זה לא יהיה אפשרי.
3. האם מוותרים על שחקן כמו גידי שלא מוצא את עצמו עם הקבוצה אבל הכישרון שלו ברור, הוא סה"כ בן 21 ונשמע מאוד בוגר בראיונות שלו.

Rapgamer

Well-known member
1. אולי קצת. בסגנון הדרייב אנד קיק שאוקלהומה שיחקו לאורך העונה לא היו לצ'ט הרבה הזדמנויות מהפוסט למשל. אבל זה גם עניין של סגנון ושל בחירה של דיאגנולט כמה פוזשנים להשקיע בפיתוח שחקנים וכמה מהם ללכת על הסגנון שמנצח לך משחקים בעונה הרגילה.
בסופו של דבר יש הרבה דקות בעונה כולל דקות עם מחליפים וכו'. אני חושב שאם ישימו דגש על לפתח את ג'יי דאב בפיק אנד רול, או את צ'ט בפוסט, אין סיבה שזה לא יקרה. בסופו של דבר בפלייאוף הם כן צריכים עוד שחקן שיודע ליצור סל, לפחות בעתיד הקרוב.

2. מסכים. השאלה היא האם פרסטי חושב שהביג 3 שלכם ימשיך להתפתח עד מצב בו יתן מענה לכל צורך התקפי שלכם, או שהוא חושב שיהיה צורך בעזרה נוספת ואז הזמן להביא אותה הוא עכשיו.
לפי דעתי פרסטי לא יעשה big move השנה אבל אין לדעת.

3. אני חושב שכן, נפרדים. לא שהוא שחקן לא טוב אבל לא הfit הכי טוב באוקלהומה, וגם לא מספיק גדול ואתלט כדי להשיג נקודות בצבע מול הגנות פלייאוף. הוא קצת מייקל קרטק וויליאמס כזה שזכה ברוקי העונה והלך והתפוגג בהמשך. גידי אחלה אבל הליגה מתרחקת משחקנים מסוגו.

anfield1

Member
1. אולי קצת. בסגנון הדרייב אנד קיק שאוקלהומה שיחקו לאורך העונה לא היו לצ'ט הרבה הזדמנויות מהפוסט למשל. אבל זה גם עניין של סגנון ושל בחירה של דיאגנולט כמה פוזשנים להשקיע בפיתוח שחקנים וכמה מהם ללכת על הסגנון שמנצח לך משחקים בעונה הרגילה.
בסופו של דבר יש הרבה דקות בעונה כולל דקות עם מחליפים וכו'. אני חושב שאם ישימו דגש על לפתח את ג'יי דאב בפיק אנד רול, או את צ'ט בפוסט, אין סיבה שזה לא יקרה. בסופו של דבר בפלייאוף הם כן צריכים עוד שחקן שיודע ליצור סל, לפחות בעתיד הקרוב.

2. מסכים. השאלה היא האם פרסטי חושב שהביג 3 שלכם ימשיך להתפתח עד מצב בו יתן מענה לכל צורך התקפי שלכם, או שהוא חושב שיהיה צורך בעזרה נוספת ואז הזמן להביא אותה הוא עכשיו.
לפי דעתי פרסטי לא יעשה big move השנה אבל אין לדעת.

3. אני חושב שכן, נפרדים. לא שהוא שחקן לא טוב אבל לא הfit הכי טוב באוקלהומה, וגם לא מספיק גדול ואתלט כדי להשיג נקודות בצבע מול הגנות פלייאוף. הוא קצת מייקל קרטק וויליאמס כזה שזכה ברוקי העונה והלך והתפוגג בהמשך. גידי אחלה אבל הליגה מתרחקת משחקנים מסוגו.
אני מודה שעם גידי אני קצת סנטימנטלי. אני רואה אותו מהבכורה שלו, הוא מאוד התקדם במשחק, הוא מבין את הבעיות ולמה הוא סופסל וירדו לו הדקות.
מקווה מאוד בשבילו שיצליח בNBA אם לא באוקלהומה אז במקום אחר.

Krit123

Well-known member
קליבלנד - ווינדהורסט צייץ שהסוכנות של גרלנד תחפש טרייד במידה ומיצ'ל ישאר, אני חושב שיש נכונות להפריד בניהם.
עשו באונס באק נחמד, הם יודעים שהגבוהים מסוגלים לנצח ביחד בעונה הרגילה ושלפחות אחד מהם יהיה טוב בפלייאוף, להוציא שיפור אמנם, הם די תקועים, לכן הייתי נשען לכיוון של מובלי. אנחנו רואים את החשיבות של הרכבי רטרו ברחבי הליגה, היכולת שלו לג'נגל בין שתי עמדות הקו הקדמי היא מהותית.
מעבר לכך אוקורו השתפר והם צריכים שיפור מבפנים של שחקני רוטציה "ביתיים"

הכיוון של הניקס טוב כי יש להם בחירות וסופרסטאר לצד סגל משלים טוב. הם רק צריכים שת'יבס יגמיש את הסגנון שלו ויפרגן במנוחה לשחקנים, הוא כן חלק מהערך המוסף שלהם. יכול מאוד להיות שהם יהיו הישגיים גם ללא סופרסטאר נוסף, אולי יספיק שחקן ברמה של אננובי. כאילו עוד אחד.

ניגש ישר לנקודה השנייה של @anfield1, לדעתי התשובה היא חד משמעית כן. לא תמצא עוד סנאריו בו מספרי 2-3 נמצאים על חוזי רוקי ומאפשרים להשחיל כוכב נוסף בכמעט חינם. היו יכולים לעשות חצי צעד בסגנון כבר העונה. אולי גידי תמורת מיקל ברידג'ס כזה?

אולי נעשה סיכום עונה נפרד לדנבר. בהערה כללית - דיברתי על כך שבות' הביא לנו אליפות עם המהלכים אשתקד, והחליט שהעונה הזאת תהיה סוג של עונת מעבר - העמיס את הסגל בצעירים ובחירות דראפט של 'וטרנים' כדי לתת קונטרה לחוזי המקס ומגבלות השכר. לגבי הקלעים, הוא בחר שניים כאלה - סת'רות'ר שמאוד הרשים עד לפציעה ויהיה טוב לדעתי, והאנטר טייסון שהוא iffy בהגנה וגם לו יש מוניטין של קלעי. לפחות אחד מהם ישתלב ויש את הרכז פיקט שלא כל כך הבנתי מה הסיפור שלו, אם כי גם הוא קולע לא רע ויש לו חכמת משחק. קיספרט אין לנו את היכולת להביא או להשאיר, הוא טוב.

למעלה